Pompy ciepła

Dostarczymy ciepło w każde miejsce!

Obecna technologia pozwala na efektywniejsze wykorzystanie w klimatyzatorach, układu chłodniczego jako pompy ciepła. Oznacza to, że tym samym urządzeniem można odpowiednio chłodzić lub ogrzewać powietrze w pomieszczeniach.

Za pomocą pompy ciepła, zgromadzoną w gruncie, wodzie czy powietrzu energię cieplną dostarczaną przez Słońce, można wykorzystać do wspomagania instalacji grzewczych bądź podgrzewania wody użytkowej. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie aż 75% energii cieplnej pobieranej ze środowiska naturalnego.

Oferujemy kompleksowe wykonanie systemu grzewczego opartego na pompach ciepła. Jest to tani, a zarazem ekologiczny sposób ogrzewania powietrza w pomieszczeniach. Urządzenia te są wysoce efektywne, ciche oraz bezobsługowe.

Ze względu na źródło wykorzystywania ciepła oferujemy pompy ciepła typu:

  • solanka-woda,
  • powietrze-woda,
  • woda-woda.

Oferujemy pompy ciepła renomowanych firm, takich jak:

PANASONIC, DANFOSS, NIBRE

Posiadamy certyfikat F-gazowy nr FGAZ – P/20/0030/17.

Na czym polega działanie pompy ciepła?

Pompa ciepła to idealne rozwiązanie dla wszystkich, dla których dobro środowiska jest ważne. W przypadku pompy ciepła nie dochodzi do spalania paliw stałych czy gazu – dokładniej rzecz ujmując w ogóle nie dochodzi do spalania podczas wytwarzania ciepła. Na tym właśnie polega specyfika pompy ciepła – urządzenie to nie wytwarza ciepła, lecz wykorzystuje ciepło z otoczenia – z ziemi, powietrza lub wody. Następnie pobrane ciepło przekształcone jest przy użyciu instalacji pompy na formę ciepła, jaką można wykorzystać do ogrzania domu lub wody użytkowej. Pompa ciepła zasilana jest co prawda energią elektryczną, jednak jej pobór jest tak niewielki, że nie zwiększa to w znaczący sposób kosztów eksploatacji. Urządzenie to z powodzeniem może zastąpić tradycyjne kotły C.O., a jego zalety wpływają na rosnącą wciąż popularność. Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła w domu? Jest to ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zmniejszyć nasz udział w niskiej emisji i współtworzeniu smogu. Warto zauważyć, że korzystanie z pompy ciepła pozwala także zmniejszyć roczny koszt ogrzewania domu. Do tego wszystkiego korzystanie z pompy ciepła jest po prostu wygodne – urządzenie zajmuje niewiele miejsca, niepotrzebna jest też przestrzeń do przechowywania opału.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Zdecydowałeś się na nowoczesne ogrzewanie domu pompą ciepła? Teraz pozostaje tylko wybór odpowiedniego urządzenia. Pompy ciepła – choć wszystkie składają się z tych samych elementów: źródła dolnego, pompy i źródła górnego – to różnią się one między sobą konstrukcją, a także rodzajem źródła dolnego. Praca pompy i jej wydajność może różnić się w zależności od specyfiki źródła górnego i dolnego. Wybierając rodzaj pompy ciepła, należy przeanalizować, jakie ze źródeł będzie najlepsze – w dużej mierze jest to uwarunkowane umiejscowieniem naszego domu i specyfiką działki, na której się znajduje. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat doboru pomp ciepła i przekonać się jakie rozwiązanie jest najlepsze do Twojego domu? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy udzielą niezbędnych informacji i doradzą w kwestii doboru najlepszej pompy ciepła.